Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Climate Classic Poland Gdańsk (2024)

Dystanse: 100 i 250 km
Szosa
Climate Classic Poland Gdańsk (2024) 19 MajMaj 2024 Europe/WarsawGdańsk, pomorskie, Polska

Informacje o wydarzeniu

100 i 250 km

 

Rajdy Climate Classic w Holandii, Belgii i Francji z powodzeniem zjednoczyły kolarzy, aby zwrócić uwagę na problem podnoszenia się poziomu mórz, będący konsekwencją ocieplenia klimatu i topniejących lodowców. Przejechali oni setki kilometrów trasami, wzdłuż których w przyszłości będą przebiegały nowe linie brzegowe, jeśli zmiany klimatu będą postępowały w dotychczasowym tempie. Rajdy Climate Classic mają też na celu zmobilizować uczestników, kibiców i obserwatorów do podjęcia indywidualnych i zbiorowych kroków na rzecz klimatu. Peleton kolarski jest metafora naszego wspólnego wysiłku. Tylko razem damy radę! CZAS JEST NASZYM JEDYNYM WYZWANIEM!

Polska już teraz doświadcza skutków zmian klimatycznych. Niestety świadomość zmian klimatu i konieczności działania jest ciągle niewystarczająca zarówno wśród społeczeństwa jak i polityków, a bez zdecydowanych kroków nie uda nam się zapobiec katastrofie klimatycznej i przystosować do tych już nieuchronnych zmian.

Stąd pomysł grupy wolontariuszy aby Climate Classic zorganizować również w Polsce. Wybór Żuław Wiślanych jako miejsca rajdu nie jest przypadkowy – właśnie ten położony częściowo poniżej poziomu morza zakątek kraju jest jednym z najbardziej zagrożonych przez podnoszący się poziom mórz i oceanów.

 

Udostępnij i zapisz w kalendarzu

Importuj do Kalendarza Google

Byłeś/-aś na tym wydarzeniu? Daj znać co myślisz o tych zawodach!

Atmosfera
0
Flow trasy
0
Bezpieczeństwo
0
Punkty żywieniowe / Kontrolne
0
Pakiet startowy
0
Oznaczenie trasy
0
Average
 yasr-loader

Jesteś organizatorem? Podeślij Nam  brakujące materiały do Twojego wydarzenia!

Nasi Partnerzy