Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

FESTIWAL ROWEROWY – BIAŁKA TATRZAŃSKA

Rodzinne
FESTIWAL ROWEROWY - BIAŁKA TATRZAŃSKA 02 CzerwiecCze 2023 - 04 CzerwiecCze 2023 Europe/WarsawBiałka Tatrzańska, małopolskie, Polska

Informacje o wydarzeniu

 

Zapraszamy Was na 3 wspaniałe rowerowe dni w Białce Tatrzańskiej, gdzie w dniach 2-4 czerwca odbędzie się największa impreza rowerowa w Polsce Festiwal Rowerowy - Białka Tatrzańska. Będziemy kręcić już od piątku...aż do niedzieli. Każdy znajdzie coś dla siebie: szosa, mtb, gravel, a do tego atrakcje i zawody dla dzieci, centrum expo z stoiskami z branży rowerowej i nie tylko!

      A co dokładniej będzie się działo:

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim: konkurencje sztafet, short track i cross country, na starcie najlepsi zawodnicy od żaka do elity, mastersi i amatorzy, każdy w oddzielnym wyścigu na widowiskowej trasie wytyczonej na stokach ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska

Dual cross- tutaj na wytyczonym torze będziecie mogli stanąć z innymi do rywalizacji z górki, ale z zakrętami i przeszkodami, a na dole systemem pucharowym zwycięzca przechodzi do kolejnego przejazdu.

  Tatra Gravel Race pierwszy maraton gravelowy po odcinkach szutrowych Dookoła Tatr Wysokich i Niżnych, zapewniający niezapomniane wspomnienia i widoki, startujecie w piątek z samego rana i zależnie od Waszego tempa, macie trzy dni na dotarcie do mety, jedziecie w formule samowystarczalności po jednej z dwóch niesamowitych sprawdzonych trasach ok. 400km  z przewyższeniem ok. 6200-7000 metrów lub ok. 260km z przewyższeniem ok. 3500 metów.

      Marathon Tatry Race - dwa dystanse dla amatorów jazdy po szosach, w ramach dystansu Pro pojedziecie na najlepszą, z najładniejszymi widokami i wszystkimi podjazdami możliwymi na pętli Dookoła Tatr Wysokich. Czekają na Was niezapomniane widoki i aż 7 wymagających podjazdów: Głodówka, Gubałówka, Przełęcz Orawicka, Huty, Szczyrbskie Pleso i na koniec Przełęcz Zdziarska i Łapszanka. Będziecie mieli do pokonania niesamowite 233km z przewyższeniem ok. 3700 metrów.

Natomiast dla mniej zaprawionych, ale kochających piękne panoramy Tatr, przygotowaliśmy trasę niespełna 70km z przewyższeniem ok. 1400 metrów na obrzeżach malowniczych Tatr Wysokich w jej wschodniej części z bufetem w najpiękniejszym widokiem na Tatry Bielskie!

      Dual Cross - czyli zjazd dwójkami po wyznaczonej trasie w dół po stoku Kotelnicy Białczańskiej. Trasa jest dla każdego, nie ma ekstremalnych przeszkód, jest szeroka podkręcona, ale cały czas w dół ponad 2km trasa, którą trzeba pokonać szybciej od swojego rywala z pary i zwycięzca przechodzi do następnej rundy i od razu wjeżdża koleją Ekspress na miejsce kolejnego startu!

Festyn Rodzinny podczas, którego będzie też strefa dla najmłodszych, gdzie będą mogli oni uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach i zawodach z nagrodami.

Pamiętajcie zabierajcie swoje rowery 2-4 czerwca 2023 czekamy na Was podczas Festiwalu Rowerowego - Białka Tatrzańska

Udostępnij i zapisz w kalendarzu

Importuj do Kalendarza Google

Byłeś/-aś na tym wydarzeniu? Daj znać co myślisz o tych zawodach!

Atmosfera
0
Flow trasy
0
Bezpieczeństwo
0
Punkty żywieniowe / Kontrolne
0
Pakiet startowy
0
Oznaczenie trasy
0
Average
 yasr-loader

Jesteś organizatorem? Podeślij Nam  brakujące materiały do Twojego wydarzenia!

Nasi Partnerzy