Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

NOWY TARG ROAD CHALLENGE

Dystans: 3 etapowy wyścig
Szosa
NOWY TARG ROAD CHALLENGE 14 LipiecLip 2023 - 16 LipiecLip 2023 Europe/WarsawNowy Targ, małopolskie, Polska

Informacje o wydarzeniu

 

Wyścig, którego ambasadorem jest najlepsza polska kolarka szosowa Kasia Niewiadoma, organizowany jest dla amatorów w formie jak dla zawodowców. Będzie to już VIII edycja wyścigu, który w opinii zawodników uznany jako najciekawszy wyścig etapowy w Polsce i stał się obowiązkowym punktem w kalendarzu najlepszych kolarzy amatorów w Polsce. Podczas 3-dniowej rywalizacji zawodnicy mogą spróbować wszystkiego co najlepsze w kolarstwie.

Mimo, że to wyścig dla amatorów, to poziom sportowy jest najwyższy w Polsce. Z jednej strony to powód do dumy, ale zdajemy sobie sprawę, że wielu z prawdziwych amatorów omija to wyjątkowe wydarzenie!
        W związku z tym w sezonie 2023 będą dwa dystanse FUN i PRO, na których będzie można startować w myśl poniższej zasady:
1. Na dystansie PRO będą dopuszczeni zawodnicy posiadający licencję Elity i U-23 zgodnie z przepisami UCI dopuszczającymi ich udział w zawodach Masters, zawodnicy Ci będą mogli być klasyfikowani tylko w klasyfikacji Open, a także zawodnicy posiadający licencję Junior, Masters i Cyklosport oraz wszyscy zawodnicy bez jakiejkolwiek licencji, którzy chcą się z nimi sprawdzić.
2. Będzie dodatkowy wyścig na krótszym dystansie FUN Men tylko dla amatorów, którzy nie posiadają żadnych licencji Masters, junior, Elite i U-23, nie dotyczy to kategorii M6 i M5, którzy rywalizować będą na dystansie Fun.
       Start i meta każdego etapu zlokalizowane są w innej miejscowości. Zaczniecie od jazdy indywidualnej na czas, której trasa będzie prowadzić pod górą, ale tym razem nie przewidujemy ponad 25% stromizm, oraz 2 etapy ze startu wspólnego z metą zlokalizowaną na podjazdach. Ostateczne trasy będą podane na min. 2 miesiące przed zawodami w związku z licznymi remontami dróg, które mogą wpłynąć na możliwości konfiguracyjne tras w kolejnej edycji. Trasy są poprowadzone malowniczymi terenami Podhala, Polskiego Spiszu i Orawy.
Dodatkowo zawodnicy walczą na premiach o tytuł najlepszego górala i góralki, a najlepsze zespoły o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Podczas każdego etapu walczycie też o punkty do klasyfikacji TCE Classic Race 2023, dopuszczamy możliwość startu w jednym lub dwóch etapach w zależności od Waszych możliwości czasowych!

       Przy okazji ostatniego etapu na asfaltowej bieżni wokół Stadionu ,,Koło" w Nowym Targu odbywają się rowerowe zawody dla dzieci, cieszące się dużym zainteresowaniem.

Po każdym etapie lider ubiera żółta koszulkę, w której jedzie kolejny etap i walczy o jej utrzymanie!

Udostępnij i zapisz w kalendarzu

Importuj do Kalendarza Google

Byłeś/-aś na tym wydarzeniu? Daj znać co myślisz o tych zawodach!

Atmosfera
0
Flow trasy
0
Bezpieczeństwo
0
Punkty żywieniowe / Kontrolne
0
Pakiet startowy
0
Oznaczenie trasy
0
Average
 yasr-loader

Jesteś organizatorem? Podeślij Nam  brakujące materiały do Twojego wydarzenia!

Nasi Partnerzy