Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Wyścig DOOKOŁA ZALEWU SZCZECIŃSKIEGO (2024)

Trasa: 300 km | sztafeta 2 x 150 km Pakiet startowy: TBA
GravelMTB/XC
Wyścig DOOKOŁA ZALEWU SZCZECIŃSKIEGO (2024) 18 MajMaj 2024 - 19 MajMaj 2024 Europe/WarsawCzarnocin, zachodniopomorskie, Polska

Informacje o wydarzeniu

290 km

36 h

 

Przed Nami Epickie Wyzwanie!

Wszak objechać na raz cały Zalew Szczeciński to nie lada wyczyn.

Czekają na nas absolutnie niezwykłe i zachwycające trasy rowerowe Pomorza Zachodniego. Tuż po starcie, o wschodzie słońca, spotkamy dzikie konie i szkockie krowy, żyjące w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego.

Miniemy historyczną Osadę Słowian i Wikingów na Wyspie Wolin. Świeżo ukończonym odcinkiem szlaku dotrzemy nad Bałtyk. Jadąc wzdłuż morza, odurzeni jodem i zapachem sosnowego lasu, przekroczymy granicę Polsko-Niemiecką.

Po drodze do Anklam miniemy tajemnicze rozlewiska z zatopionym lasem i zwodzony most z 1931 roku. Dalej przez ptasi raj i rezerwat Anklamer Stadtbruch do miejscowości Ueckermünde.

Szczecin może być dla niektórych z Was miejscem na dłuższy odpoczynek. Regenerację sił. Nocleg. Odetchnijcie, nabierzcie sił i ruszajcie w ostatnią część trasy! Już niedaleko!

Większość trasy pokrywa się z oficjalnym przebiegiem szlaku dookoła zalewu szczecińskiego. Nawierzchnia zróżnicowana (szuter, asfalt, drogi leśne, kostka).

Naszą bazą jest absolutnie cudowny ośrodek Frajda Szkoła Aktywnego Wypoczynku, zlokalizowany 100 metrów od pięknej, piaszczystej plaży Zalewu Szczecińskiego.

Frajda to dom z duszą, miejsce spotkań osób nieuleczalnie zarażonych miłością do outdooru i przygody. Klimat tego miejsca sprawia, że kto raz przyjedzie do Frajdy, na zawsze pozostaje uzależniony od tego miejsca.

Zapraszamy Cię nie tylko do samego startu. Przyjedź, odłącz się od codziennego życia na cały weekend. Usiądź z nami przy wesoło trzaskającym ognisku pod absolutnie fantastycznym czarnocińskim niebem. Odetchnij głęboko. Jesteś na końcu świata.

 

Więcej o szlaku: https://rowery.wzp.pl/5-pomorze-zachodnie-wokol-zalewu-szczecinskiego

 

 

Udostępnij i zapisz w kalendarzu

Importuj do Kalendarza Google

Byłeś/-aś na tym wydarzeniu? Daj znać co myślisz o tych zawodach!

Atmosfera
0
Flow trasy
0
Bezpieczeństwo
0
Punkty żywieniowe / Kontrolne
0
Pakiet startowy
0
Oznaczenie trasy
0
Average
 yasr-loader

Jesteś organizatorem? Podeślij Nam  brakujące materiały do Twojego wydarzenia!

Nasi Partnerzy